ZAPRASZAMY DO KONTAKU! ZNAJDZIESZ NAS W SZEŚCIU MIASTACH

VAT z faktury zapłaconej po 90 dniach – czy można odliczyć
W praktyce gospodarczej często zdarzają się opóźnienia w płatnościach za towary lub usługi. Powstaje wówczas pytanie, czy podatnik, który opłacił fakturę po upływie 90 dni od terminu płatności, może nadal skorzystać z prawa do odliczenia . . .
VAT-26 – Jak i kiedy zgłosić pojazd wykorzystywany wyłącznie w działalności gospodarczej
Czym jest formularz VAT-26 Formularz VAT-26 to informacja, którą przedsiębiorcy składają do urzędu skarbowego, aby zadeklarować, że dany pojazd osobowy jest wykorzystywany wyłącznie do celów firmowych. Złożenie tego druku umożliwia odliczenie pełnej kwoty VAT od . . .
Czy udział w zagranicznej konferencji naukowej podlega VAT w Polsce
Udział w wydarzeniach edukacyjnych i naukowych to codzienność dla wielu przedsiębiorców oraz specjalistów. Ale co z rozliczeniem podatku VAT, gdy konferencja odbywa się za granicą, a jej organizatorem jest firma spoza Polski? Czy nabycie prawa . . .
Powrót do zwolnienia z VAT – czy liczy się termin zgłoszenia
Dla wielu małych przedsiębiorców ponowne przejście na zwolnienie podmiotowe z VAT może być korzystnym rozwiązaniem, szczególnie gdy osiągane przychody są niewielkie. W praktyce jednak pojawiają się wątpliwości dotyczące formalności – zwłaszcza w zakresie terminów składania . . .
Ubezpieczenie NNW a koszty podatkowe – co warto wiedzieć jako przedsiębiorca
Wielu przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą stara się w maksymalnym zakresie optymalizować swoje wydatki, w tym również ubezpieczenia. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) to jedno z popularnych zabezpieczeń, po które sięgają osoby prowadzące działalność . . .
Jeśli nie było wywozu towaru to nie będzie WDT — wyjaśnienia resortowe i orzecznictwo
W świetle najnowszych wyjaśnień resortowych oraz orzecznictwa sądowego coraz bardziej klarowne staje się, że warunkiem koniecznym dla uznania transakcji za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów (WDT) jest faktyczny wywóz towarów z terytorium Polski do innego kraju Unii . . .
Dobrowolne napiwki dla kelnerów a podatek VAT – co mówi prawo
Prowadząc kawiarnię lub restaurację, często spotykamy się z praktyką dobrowolnego wręczania napiwków przez klientów kelnerom. Naturalnym pytaniem jest, czy takie napiwki podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT? W niniejszym artykule przyjrzymy się szczegółowo regulacjom i interpretacjom organów . . .
Ustalenie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej a miejsce świadczenia usług – wybrane zagadnienia
W przepisach dotyczących podatku od towarów i usług (VAT) nie znajdziemy jednoznacznej definicji pojęcia „stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej”. Nieprecyzyjne rozumienie tego terminu może skutkować błędnym ustaleniem miejsca świadczenia usług, a co za tym idzie . . .WIEDZA I WSPARCIE
POTRZEBUJESZ WSPARCIA KSIĘGOWEGO?
SPRAWDŹ NASZE USŁUGI Z PEŁNEGO ZAKRESU OBSŁUGI KSIĘGOWEJ